Audiorozhovor o právním vzdělávání v Právu o páté

Opět jsme měli příležitost prezentovat hlubší úvahy o právním vzdělávání, tentokrát v pořadu Právo o páté. Bavili jsme se o příčinách špatného právního povědomí a o tom, jak s tímto stavem něco dělat. Jak na problémy reagují konkrétní projektu Nugis Finem a čím se je snažíme řešit? O našem rozhovoru vyšel i článek v časopise FAKT (nově Právo21):

Tím, co mu na výuce na právnických fakultách nejvíce chybí, je dle jeho slov srozumitelnost, praktičnost a citelnější uvádění na příkladech. „Náš vzdělávací systém nemusí být ideální, každý je však v konečném důsledku odpovědný sám za sebe,“ uvádí. Nejsme-li spokojeni s tím, jak to na škole vypadá, máme podle Johna jiné možnosti. Těmi jsou literaturou obézní knihovny, výlety do zahraničí, street law či návštěvy vzdělávacích kurzů.

Náš rozhovor si můžete celý poslechnout zde:


John A. Gealfow

Autor je interním doktorandem Katedry právní teorie Právnické fakulty Masarykovy univerzity, v rámci programu cotutelle je zároveň studentem École de Droit de la Sorbonne v Paříži. Téma jeho dizertačního výzkumu je Princip právní jistoty a jeho role v právním státu. John také působí jako advokátní koncipient. Zajímá se o právo informačních technologií. A také o filozofii – jak obecnou, tak právní. Ve svém volném čase se věnuje neziskové vzdělávací činnosti. V roce 2015 spoluzaložil neziskovou organizaci Nugis Finem, kterou v současné době vede.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *