Proč jsme založili spolek Nugis Finem?

Založení našeho spolku s námi diskutovali novináři z Žurnálu Univerzity Palackého. Odpovídali jsme jim na otázky ohledně důvodu, proč jsme založili Nugis Finem a jaké máme plány do budoucna.

Podpořit kritické myšlení a prohloubit právní povědomí společnosti – takový je cíl spolku studentů právnické fakulty Nugis Finem. Na podporu vzdělávacího projektu spustil v závěru února crowdfundingovou kampaň, která má pomoci vytvořit technickou platformu pro organizaci hromadných online kurzů.

Činnost spolku navazuje na předchozí aktivity zaměřené na využití poznatků získaných za několik let studia, které skupina studentů předávala svým kolegům prostřednictvím portálu Entoo pro studenty právnických fakult. „Nyní se chceme věnovat celé společnosti, vzdělávat ji v kritickém myšlení, podporovat její právní povědomí a ekonomickou gramotnost. Chtěli bychom být zdarma otevřeni každému, kdo o to bude mít zájem. Záleží nám na tom, jaké právní povědomí ve společnosti panuje, a věříme, že ve vzdělané společnosti se žije lépe,“ přiblížil prezident spolku Nugis Finem, John Gealfow.

Pro dosažení svých vizí chce spolek využít hromadné otevřené online kurzy neboli MOOC – Massive open online course. Připravovaná technická platforma by měla zahrnout videopřednášky odborníků z ministerstva spravedlnosti, soudců Ústavního soudu nebo předních profesorů práva. V nabídce budou zároveň vybrané učební texty a krátké ověřovací testy k tématu daného kurzu.

Celý článek si můžete přečíst na této stránce.


John A. Gealfow

Autor je interním doktorandem Katedry právní teorie Právnické fakulty Masarykovy univerzity, v rámci programu cotutelle je zároveň studentem École de Droit de la Sorbonne v Paříži. Téma jeho dizertačního výzkumu je Princip právní jistoty a jeho role v právním státu. John také působí jako advokátní koncipient. Zajímá se o právo informačních technologií. A také o filozofii – jak obecnou, tak právní. Ve svém volném čase se věnuje neziskové vzdělávací činnosti. V roce 2015 spoluzaložil neziskovou organizaci Nugis Finem, kterou v současné době vede.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *