Nugis Finem

Protože ve vzdělanější
společnosti je lepší život

Nugis Finem Publishing

Nugis Finem Publishing je naše dvorní nakladatelství,
s odbornou i krásnou literaturou.

Podívejte se na e-shop nakladatelství

Naším cílem je vydávat kvalitní knihy a periodika jakýchkoliv žánrů a zařazení. Chceme, aby každý náš počin fungoval jako samostatný projekt, měl promyšlený způsob propagace, prodeje a kvalitní provedení.

Mezi naše vydané tituly patří Justiniánská Digesta, základní kámen západních právních textů. Vydali jsme jeho původní latinské znění v minimalistickém designu v kvalitní koženkové vazbě. Digesta císaře Justiniána jsou jedním z nejvlivnějších právních dokumentů světa, my jsme je znovu přivedli k životu. V koedici jsme také knihu Dostalíkovy hlášky: Fragmenta Dostalíkova, kterou ukazujeme, že učit se dá i když se bavíte – a že je to naopak ten nejlepší způsob, jak se něco nového dozvědět. Sesbírali jsme více než 9 let zápisů toho nejvtipnějšího, co pan docent Dostalík ve svých seminářích pronesl, který hlášky dovysvětlil, uvedl do kontextu a uvedl další doplňující informace, poznatky a rady.

Z naší sekce krásné literatury je možné zmínit vydání Ydris: kniha první z fantasy ságy Odkaz tastedarů. V neposlední řadě pak také třech básnických sbírek. Test tvojí trpělivosti a Promiň od Dr. Filipitche, mistra České republiky ve slam poetry za rok 2017. A Přece se to nevyhodí od Anatola Svahilce, taktéž mistra České republiky za rok 2014.

Dvakrát ročně také vydáváme odborné právnické periodikum Iurium Scriptum. Provozujeme také hravý publicistický web Houpací osel a vydáváme jeho tištěné číslo.

Ondřej Hrabal

Ondřej Hrabal

ředitel Nugis Finem Publishing

Jsme feťáci knih. Zatímco naši vrstevníci dělají ze svých nosů Dyson těsně nad skly telefonů a tabletů, my je máme s extatickými výrazy v tvářích zabořené mezi stránkami knih, na jejichž vzniku jsme se podíleli. Dobrá kniha se může stát zlomovým artefaktem v životě každého člověka. Knihy voní, jsou nádherné, mění svět a dělají ze závodu bez cíle příjemnou projížďku. No a když vám jako nakladateli přijdou ještě čerstvoučké z tiskárny a ke všem těmto krásám se přidá nefalšovaná radost z dobře odvedené práce, srdéčko zaplesá jak Štrbské pleso. Tak proto.

Podpořte Nugis Finem Publishing

Podpořte vznik knih! Moc lepších věcí, které můžete podpořit, totiž na světě není. Podle jednoho našeho kamaráda je sice prý lepší smažený sýr, ale na druhou stranu je třeba zvážit, že poslouchá Coldplay. Posouzení jeho schopnosti ocenit hodnotný produkt necháváme na vás.

 

Zůstaňme v kontaktu!

Dejte nám Vaši e-mailovou adresu a my Vám jednou za čas pošleme zprávu
ze zákulisí o tom, co se událo a co se chystá.

načítání...

Jste přihlášený/á, děkujeme za zájem!

Zadejte prosím Vaši e-mailovou adresu.

Bohužel došlo k nějaké chybě, napište nám prosím na e-mail.

Spolek Nugis Finem vznikl, aby rozbil mýty, předsudky
a polopravdy o právu. Také proto název spolku v překladu
z latiny znamená „Dost nesmyslům“.

Web vytvořil Tomáš Hrkalík