Nugis Finem

Protože ve vzdělanější
společnosti je lepší život

Nugis Finem Publishing

Nugis Finem Publishing je naše dvorní nakladatelství,
s odbornou i krásnou literaturou.

Naším cílem je vydávat kvalitní knihy a periodika jakýchkoliv žánrů a zařazení. Chceme, aby každý náš počin fungoval jako samostatný projekt, měl promyšlený způsob propagace, prodeje a kvalitní provedení.

Mezi naše vydané tituly patří Justiniánská Digesta, základní kámen západních právních textů. Vydali jsme jeho původní latinské znění v minimalistickém designu v kvalitní koženkové vazbě. Digesta císaře Justiniána jsou jedním z nejvlivnějších právních dokumentů světa, my jsme je znovu přivedli k životu. V koedici jsme také knihu Dostalíkovy hlášky: Fragmenta Dostalíkova, kterou ukazujeme, že učit se dá i když se bavíte – a že je to naopak ten nejlepší způsob, jak se něco nového dozvědět. Sesbírali jsme více než 9 let zápisů toho nejvtipnějšího, co pan docent Dostalík ve svých seminářích pronesl, který hlášky dovysvětlil, uvedl do kontextu a uvedl další doplňující informace, poznatky a rady.

Z naší sekce krásné literatury je možné zmínit vydání Ydris: kniha první z fantasy ságy Odkaz tastedarů. V neposlední řadě pak také třech básnických sbírek. Test tvojí trpělivosti a Promiň od Dr. Filipitche, mistra České republiky ve slam poetry za rok 2017. A Přece se to nevyhodí od Anatola Svahilce, taktéž mistra České republiky za rok 2014.

Dvakrát ročně také vydáváme odborné právnické periodikum Iurium Scriptum. Provozujeme také hravý publicistický web Houpací osel a vydáváme jeho tištěné číslo.

Ondřej Hrabal

Ondřej Hrabal

ředitel Nugis Finem Publishing

Máte tipy na zajímavé autory a jejich publikace? Chcete u nás publikovat svoji knihu nebo překlad? Neváhejte nám napsat!

Zůstaňme v kontaktu!

Dejte nám Vaši e-mailovou adresu a my Vám jednou za čas pošleme zprávu
ze zákulisí o tom, co se událo a co se chystá.

načítání...

Jste přihlášený/á, děkujeme za zájem!

Zadejte prosím Vaši e-mailovou adresu.

Bohužel došlo k nějaké chybě, napište nám prosím na e-mail.

Spolek Nugis Finem vznikl, aby rozbil mýty, předsudky
a polopravdy o právu. Také proto název spolku v překladu
z latiny znamená „Dost nesmyslům“.