Nugis Finem

Protože ve vzdělanější
společnosti je lepší život

Erudium

Erudium je projekt sdružující studenty práv,
kteří přednáší na školách o právu.

Otevřít Erudium.cz

Výuka práva na základních a středních školách není zdaleka taková, jaká by mohla a měla být. Kořeny toho, že lidé obvykle právu moc nerozumí, a proto se dostávají do problematických životních situací, jsou bohužel právě na školách. Ze škol odcházejí děti, které vyjmenují maximálně pár teoretických zásad, ale prakticky uplatnitelných věcí moc nevědí.

Významné části případů, které řeší advokátní kanceláře a soudy, se dalo jednoduše předejít, pokud by lidé měli alespoň nejzákladnější poznatky o právu a začali svůj problém řešit včas? Většině právních problémů a sporů se dá zabránit. Stačí jenom vědět, jak na to. A proto jsme tady my.

Erudium sdružuje právníky a studenty právnických fakult, kteří vědí, že prevence je ten nejlepší způsob, jak předejít problému.

Kateřina Augustinová

Kateřina Augustinová

manažerka Erudium

Erudium je výjimečný projekt sdružující studenty právnických i jiných fakult, kteří chtějí zlepšit systém právního vzdělávání. Společně uskutečňujeme přednášky zaměřené na právní témata na základních a středních školách, přednášíme ale také v charitách, dětských domovech nebo například v domovech seniorů. Snažíme se, aby témata, o kterých s posluchači mluvíme, byla praktická a zajímavá, a proto vždy přednášku přizpůsobujeme co nejvíce instituci či věkové skupině. Denně kolem sebe pozorujeme případy bezpráví a přihlížíme, jak se lidé často pouhou nevědomostí dostávají do velmi složitých životních situací. Naším cílem je působit preventivně, vzdělávat děti, studenty a rizikové skupiny, aby byli schopni hájit a uplatňovat svá práva při každodenních životních událostech.

Podpořte Erudium

Naše přednášky vždy plně přizpůsobujeme publiku, což vyžaduje vždy čas pro důkladnou přípravu každé přednášky. Přednášíme totiž na institucích od základních škol po domovy seniorů, kam také musíme vždy na vlastní náklady dojet. Finanční příspěvek by pokryl náklady na dopravu a čas strávený přípravu pro studenty, kteří na projektu pracují a přednášejí ve svém volném čase pouze z přesvědčení, že dělají dobrou a smysluplnou věc. Pomozte nám posunout naše aktivity zase o krok dál, vytvořit nové přednášky a zkvalitnit ty stávající. Díky příspěvku bychom mohli také pokračovat v tvorbě praktických brožur vztahujícím se vždy k danému tématu, které posluchačům našich přednášek rozdáváme zcela zdarma. Doposud se nám podařilo vytvořit dvě, bylo by ale skvělé naši nabídku rozšířit a přiblížit posluchačům i další, neméně důležité právní otázky.

 

Zůstaňme v kontaktu!

Dejte nám Vaši e-mailovou adresu a my Vám jednou za čas pošleme zprávu
ze zákulisí o tom, co se událo a co se chystá.

načítání...

Jste přihlášený/á, děkujeme za zájem!

Zadejte prosím Vaši e-mailovou adresu.

Bohužel došlo k nějaké chybě, napište nám prosím na e-mail.

Spolek Nugis Finem vznikl, aby rozbil mýty, předsudky
a polopravdy o právu. Také proto název spolku v překladu
z latiny znamená „Dost nesmyslům“.

Web vytvořil Tomáš Hrkalík