Nugis Finem

Protože ve vzdělanější
společnosti je lepší život

Všechny aktuality

Na čem pracujeme, jaké jsou naše výsledky, co o nás napsali ostatní

23/9/2021

Ratio Publica: Nový odborný časopis o filozofii a ústavním právu v portfoliu Nugis Finem Publishing

Nugis Finem Publishing prožívá plodné období. Letos jsme vydali knihu Právní psaní srozumitelným jazykem a další dvě knihy budou vycházet již v následujících týdnech. Ještě tento týden prozradíme, o jaké knihy se jedná. Nugis Finem Publishing ale nejsou pouze knihy. Již za pár měsíců oslavíme pětiletou publikační historii našeho odborného právního časopisu Iurium Scriptum. Portfolio odborných časopisů, které vydáváme, se ale nyní rozšíří o nový přírůstek. Časopis Ratio Publica je zcela nový časopis publikující články z oboru právní teorie, analytické právní a politické filozofie, právní etiky a ústavní teorie.

Číst více

23/6/2021

Spustili jsme mobilní aplikaci Nostis. Umožňuje studovat offline.

Zprovoznili jsme již třetí variantu aplikace Nostis. Od roku 2015 můžete studovat naše univerzitní kurzy na online platformě na adrese www.nostis.org. Už měsíc mohou naše kurzy studovat odsouzení ve věznicích verzi Nostisu, která nevyžaduje připojení k internetu. Nyní s potěšením oznamujeme, že jsme spustili mobilní aplikaci Nostis dostupnou jak pro zařízení s Androidem, tak s iOS.

Číst více

20/5/2021

Univerzitní kurzy na Nostisu můžou nově studovat i odsouzení

Do vývoje online kurzů jsme se před 6 lety pustili z důvodu, že je to jeden z nejefektivnějších způsobů jak umožnit vzdělávání velkému množství lidí. Na naší platformě Nostis může studovat kdokoliv a kdekoliv. To poslední uvedené platí nyní ještě více než dříve - od pondělí se totiž rozběhl pilotní projekt vzdělávání odsouzených formou e-learningu. Co to znamená? Že Nostis je již dostupný i ve vězeních.

Číst více

14/9/2020

Nový přírůstek do rodiny knih - Filosofie práva

Naše nakladatelství Nugis Finem Publishing má na svém vrubu nový zářez. V pátek jsme pokřtili novou knihu Filosofie práva - významné dílo sepsané dokonce čtrnácti autory pod vedením doc. Tomáše Sobka a JUDr. Martina Haply. Jedná se o první knihu nově zakládané edice Iurium Handbook Series. Inspirovali jsme se totiž angloamerickým stylem psaní tzv. handbooků - autorský tým byl vybrán tak, aby každý z autorů napsal kapitolu na koncept, kterému se dlouhodobě věnuje. Výsledkem je kniha, která je v současnosti nejúplnějším a nejkomplexnějším pojednáním o právní filosofii na českém trhu.

Číst více

9/9/2020

Dny vzdělávací činnosti vysokých škol a Nostis Network

Minulou středu se stala velká věc - rektor Univerzity Palackého, prof. Jaroslav Miller, si vybral Johna jako svého spoluřečníka na konferenci pořádané Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. John tak měl jedinečnou příležitost promluvit o naší platformě pro online kurzy Nostis před zástupci Ministerstva a zástupci univerzit z celé republiky. A hlavně - veřejně promluvit o největších novinkách, které se platformy Nostis týkají. 

Číst více

27/4/2020

Nový e-shop našeho nakladatelství Nugis Finem Publishing

Bezmála tři roky. Tak dlouho se již věnujeme nakladatelské činnosti. Naše dvorní nakladatelství Nugis Finem Publishing má již na svém účtu 6 publikovaných knih a 2 zavedená periodika. A dnešního dne spouští svůj e-shop.

Číst více

24/3/2020

Psaní právních textů: Nový online kurz na Nostisu

Jak jsme již včera oznámili, dnes zveřejňujeme nový online kurz na naší platformě Nostis. Jedná se o dovednostní kurz zaměřený na právní psaní, který je, stejně jako všechny naše ostatní kurzy, k dispozici zcela zdarma a pro každého. Nepřipravil si jej pro vás nikdo jiný než Martin Kopa, kterého můžete znát jako kurátora obsahu naší stránky Iurium Daily: Ústavní právo. Úspěch této stránky (Martin díky ní získal dokonce i ocenění Inovativní právník) ukazuje, že psaní Martinovi skutečně jde. Pojďte si s námi udělat jeho online kurz a jednou možná budeme všichni psát skoro tam dobře jako on.

Číst více

23/3/2020

Jsme tu i v nelehkých časech a vyrážíme na pomoc univerzitám

Pandemickou situaci, v jaké se momentálně nacházíme, jsme až donedávna znali jenom z filmové produkce Hollywoodu. V posledních týdnech se ale náš běžný život změnil k nepoznání. Při všech těch problémech se ovšem objevila také obrovská vlna solidarity a vzájemné pomoci. A my v Nugis Finem nechceme zůstávat pozadu a také přiložíme ruku k dílu.

Číst více

19/2/2019

Budujeme skvělý event management tým. Přidej se.

Nugis Finem toho má za sebou ve vztahu k množství a kvalitě zorganizovaných eventů opravdu hodně. Kdo z vás si pamatuje naprosto narvanou aulu Právnické fakulty UP, do které se na debatu mezi Erikem Taberym, šéfredaktorem Respektu, a docentem Michalem Bartoněm pokusilo nacpat přes 600 lidí?

Číst více

30/12/2018

Nové webové stránky Erudia a tvorba mini-učebnic práva

Poslední půlrok jsme usilovně pracovali na tolika věcech v projektu Erudium, až se nám zatočí hlava, když si vzpomeneme, co všechno jsme museli stihnout a zvládnout.

Číst více

7/7/2018

Přijďte na konferenci Kritické myšlení #krimyš

Rok se s rokem sešel a my máme opět to potěšení pozvat vás na konferenci, jejímž jsme hrdým partnerem a podporovatelem. Je jí konference Kritické myšlení #krimyš.

Číst více

3/5/2018

Beseda o právní gramotnosti v Dobrém ránu

Včera byl náš prezident John Gealfow hostem pořadu Dobré ráno na České televizi. S redaktory si povídal o právní gramotnosti a nejčastějších právních problémech, které lidé přicházející za advokáty řeší.

Číst více

31/3/2017

Audiorozhovor o právním vzdělávání v Právu o páté

Opět jsme měli příležitost prezentovat hlubší úvahy o právním vzdělávání, tentokrát v pořadu Právo o páté.

Číst více

10/3/2017

Univerzitní kredity za online kurzy na Nostisu?

Na platformě pro online kurzy Nostis, kterou vyvíjíme a udržujeme, se v minulých dnech objevil další kurz - Kreativní práce s informacemi.

Číst více

28/4/2016

Mimoškolní vzdělávání předbíhá klasické školství

O našich aktivitách v oblasti propagace e-learningu a tvorby online kurzů se můžete dočíst v článku na serveru E15.cz, který nedávno vyšel. Úryvky si ale můžete přečíst i zde.

Číst více

4/3/2016

Spuštění druhého našeho online kurzu - základní práva

Již v předcházející aktualitě jsme zmínili spuštění nového online kurzu, v pořadí již druhého, který jsme spustili. Naše online kurzy jsou od nynějška k dostání na naší platformě Nostis.

Číst více

11/1/2016

Spuštění nové platformy Nostis

Tento den je pro Nugis Finem velmi významný.

Číst více

29/5/2015

Rozhovor k příležitosti spuštění prvního českého MOOCu

Je to tady. Naše několikaměsíční práce je konečně vidět veřejně - oficiálně jsme spustili první český MOOC kurz.

Číst více

25/3/2015

Audiorozhovor s Johnem v Právní pohotovosti

O spolku Nugis Finem a důvodech jeho založení jsme se bavili s Martinem Hrabcem v rámci jeho rádiového pořadu Právní pohotovost.

Číst více

7/3/2015

Proč jsme založili spolek Nugis Finem?

Založení našeho spolku s námi diskutovali novináři z Žurnálu Univerzity Palackého. Odpovídali jsme jim na otázky ohledně důvodu, proč jsme založili Nugis Finem a jaké máme plány do budoucna.

Číst více

Zůstaňme v kontaktu!

Dejte nám Vaši e-mailovou adresu a my Vám jednou za čas pošleme zprávu
ze zákulisí o tom, co se událo a co se chystá.

načítání...

Jste přihlášený/á, děkujeme za zájem!

Zadejte prosím Vaši e-mailovou adresu.

Bohužel došlo k nějaké chybě, napište nám prosím na e-mail.

Spolek Nugis Finem vznikl, aby rozbil mýty, předsudky
a polopravdy o právu. Také proto název spolku v překladu
z latiny znamená „Dost nesmyslům“.

Web vytvořil Tomáš Hrkalík