Kurz právního psaní jsme s Martinem začali připravovat již před třemi roky. Jedná se o kurz plný paradoxů, protože se jedná o nejrychleji natočený kurz v naší historii. Natáčení celého kurzu jsme totiž stihli během čtyř týdnů. Proč nám to tedy trvalo tak dlouho, než vám kurz konečně nabízíme? Důvodem bylo, že jsme chtěli po domluvě s Martinem udělat něco navíc. Ještě nikdo se nenaučil psát tím, že se díval na videa o tom, jak psát, anebo že si o psaní četl. Právní psaní je dovednost a jako takovou je potřeba ji trénovat. Právě proto jsme společně s Martinem připravili úkoly, které vám mají dát možnost procvičit si to, co jste se v jednotlivých videích dozvěděli. Zároveň po odeslání vašeho textu dostanete obecnou zpětnou vazbu s nejčastějšími problémy, které jsou z našich zkušeností s vypracováním úkolu spojené, a obecnou zpětnou vazbu, jak jste k vypracování úkolu mohli přistoupit. V tomto ohledu musíme poděkovat lidem, na kterých jsme si mohli tento kurz otestovat a kteří si kurzem v jeho betaverzi prošli, protože jejich řešení úkolů Martin využil právě pro vypracování obecné zpětné vazby. V tomto ohledu chceme poděkovat zejména Kateřině Novotné, jejíž úroveň zpracování kurzu byla zcela bezkonkurenční a zpětná vazba je tím, čím je, právě díky ní.

Přípravu tohoto kurzu jsme urychlili právě proto, abychom nabídli zajímavý vzdělávací obsah mnohým z vás, kteří nyní máte vzhledem k bezpečnostní situaci v souvislosti s koronavirem prostor i pro koncepčnější činnosti a rozvoj svých dovedností do budoucna. Snad si kurz, který jsme pro vás připravili, užijete a bude vám v budoucnu užitečný. Uvědomili jsme si, že ačkoliv hovoříme o právním psaní, bylo by chybou říkat, že je tento kurz prospěšný jenom pro právníky. Kurz totiž učí principy toho, jak psát přesvědčivě. A to je dovednost, která je k užitku úplně každému.

Nezbývá nám tedy již nic jiného než vám popřát hodně štěstí při studiu. Budeme moc rádi, když se na nás obrátíte se zpětnou vazbou, abychom mohli do budoucna zlepšovat tento i ostatní naše kurzy.

Kurz právního psaní naleznete na této adrese: https://nostis.org/psani-pravnich-textu/