Jsou zde dva aspekty, které jsou pro naši práci typické. Zaprvé jsme banda nadšenců, kteří pracují na našich projektech ve svém volném čase. Zadruhé pak to, že jsme perfekcionisté a věci nechceme vypouštět ven, dokud si za nimi stoprocentně nestojíme. Proto nám také všechno tak dlouho trvá.

Současná situace zrušení prezenční výuky na univerzitách vyvolala nebývalý zájem o distanční formy vzdělávání. V této oblasti se pohybujeme již posledních pět let, a proto se univerzity obrátily i na nás. A my nemůžeme říci ne. Ať už jsme v jakékoliv krizi, nikdy by to totiž nemělo odnést vzdělávání. Proto jsme hned s několika univerzitami navázali rozhovory o tvorbě nových online kurzů, a to přímo jak na naší platformě Nostis, tak v pozici konzultantů pro tvorbu jiných distančních kurzů, kterým se univerzity nyní začínají věnovat. 

Mimořádná situace si žádá mimořádné nasazení. Proto jsme se rozhodli, že nad rámec toho zabereme a v následujících týdnech na Nostisu zveřejníme dva z našich zcela nových kurzů, které již máme nějakou dobu v naší dílně. Jedná se o kurz pracovního práva s JUDr. Jaroslavem Stránským z Právnické fakulty Masarykovy univerzity a kurz psaní právních textů s JUDr. Martinem Kopou z Právnické fakulty Univerzity Palackého.

Na obou dvou kurzech intenzivně pracujeme. Již zítra se můžete těšit na první z nich, a to kurz psaní právních textů.

Naší aktivitou chceme pomoci studentům, kteří nyní nemají dostatek studijních materiálů vzhledem ke zrušení výuky na univerzitách. Stejně tak ale naše kurzy poslouží k tomu, co je ten základní cíl, se kterým je tvoříme - rozvinout znalosti a dovednosti, které v budoucnu uplatníte, ať už se věnujete ve svém životě čemukoliv. Ostatně kurz pracovního práva je i nyní velice aktuální se všemi otázkami týkající se nemocenského pojištění, překážek v práci a podobně. Není to tedy jenom investice do budoucna, ale nabyté poznatky můžete rovnou využít. 

Přejeme vám i vaší rodině hodně zdraví a pevně věříme, že #SpolečněToZvládneme.