Podpořit kritické myšlení a prohloubit právní povědomí společnosti – takový je cíl spolku studentů právnické fakulty Nugis Finem. Na podporu vzdělávacího projektu spustil v závěru února crowdfundingovou kampaň, která má pomoci vytvořit technickou platformu pro organizaci hromadných online kurzů.

Činnost spolku navazuje na předchozí aktivity zaměřené na využití poznatků získaných za několik let studia, které skupina studentů předávala svým kolegům prostřednictvím portálu Entoo pro studenty právnických fakult. „Nyní se chceme věnovat celé společnosti, vzdělávat ji v kritickém myšlení, podporovat její právní povědomí a ekonomickou gramotnost. Chtěli bychom být zdarma otevřeni každému, kdo o to bude mít zájem. Záleží nám na tom, jaké právní povědomí ve společnosti panuje, a věříme, že ve vzdělané společnosti se žije lépe,“ přiblížil prezident spolku Nugis Finem, John Gealfow.

Pro dosažení svých vizí chce spolek využít hromadné otevřené online kurzy neboli MOOC - Massive open online course. Připravovaná technická platforma by měla zahrnout videopřednášky odborníků z ministerstva spravedlnosti, soudců Ústavního soudu nebo předních profesorů práva. V nabídce budou zároveň vybrané učební texty a krátké ověřovací testy k tématu daného kurzu.

Celý článek si můžete přečíst na této stránce.