Na fakultě nám tehdy každý říkal, že takhle nacpaná aula nebyla ani na přednášky (nyní již) docenta Melzera těsně před účinností nového občanského zákoníku. Tehdy jsme promítali i na obrazovky prostor před aulou a do vedlejších sálů, aby se mohlo dívat co nejvíce lidí.


Kdo si pamatuje Otázky na Václava Moravce? Unikátní jednorázovou show, kdy to byl právě známý český moderátor, kdo tentokrát seděl v horkém křesle a odpovídal na otázky místo aby je pouze pokládal. Aula byla opět plná - a tak to má být. Přesně takové akce totiž chceme pořádat.

Bylo toho ale daleko víc: debata ústavní soudkyně Kateřiny Šimáčkové a tehdejší děkanky a profesorky Milany Hrušákové, několik přednášek rektora Univerzity Palackého Jaroslava Millera, přednáška Petra Ludwiga, autora knihy Konec prokrastinace, o kritickém myšlení, debata docenta Michala Bartoně a Zdeňka Koudelky či Roberta Zbírala a Petra Macha. Navštívil nás dokonce i tehdejší velvyslanec USA Andrew Schapiro. Uspořádali jsme pro vás dva ročníky Vokna před fakultou.


A proč vám to všechno píšeme?  Za poslední rok by se mohlo zdát, že jsme na pořádání akcí zanevřeli. Bylo tu Vokno, to jistě. Ale už žádné přednášky a debaty? Studenti nejnižších ročníků už patrně ani neví, co všechno jsme na fakultě dělali. To všechno se teď změní. Organizace eventů totiž u nás nabírá nový dech. Již za dva týdny se bude v Brně konat nultý ročník Noci práva, festivalu přednášek, workshopů, divadelních představení, exkurzí a promítání filmů - to vše s tématikou práva. Tím to ale rozhodně nekončí. Příští rok totiž chceme s Nocí práva dobýt celou republiku. Praha, Brno, Olomouc - jeden večer, tři města, desítky přednášek, otevření soudů (ať už těch obecných či nejvyšších) i jiných institucí (vážně si brousíme zuby na Parlament) - stejně jako letošní ročník to nebude jenom o tom, že se dozvíte něco nového - bude to také o zábavě a kultuře. Opět se můžete těšit na divadlo a promítání filmů. A vážně chceme uspořádat simulované soudní jednání s herci a profesionálním scénářem. Co byste říkali na soudní proces s Voldemortem nebo s takovou Cersei Lannister?

Nápadů na to, co zorganizovat, máme a vždy jsme měli spoustu. To, jak se nám podaří tyto plány a nápady převést v realitu, záleží jenom na tom, jak dobrý je náš tým. Tento tým se právě teď může otevřít i Tobě. V následujícím roce chceme opět vychrlit plejádu přednášek a debat, kterými zaplníme celou aulu. V Brně na Masarykově univerzitě i v Olomouci na Univerzitě Palackého. Pojď s námi v září zorganizovat Vokno před fakultou na Právnické fakultě UP. Nebo v březnu 2020 Noc práva v jakémkoliv z měst Brno, Praha, Olomouc. A spoustu eventů mezi tím.

Náš tým se ale otevírá už nyní. Máš nyní jedinečnou příležitost se k nám přidat. Napiš si do kalendáře 20. března 2019, to je ten klíčový termín, do kterého přibíráme nové lidi do našeho týmu. Jediné, co pro to musíš v této fázi udělat, je napsat nám e-mail na info@nugisfinem.org právě do tohoto data. Napiš nám něco o sobě, na jaké univerzitě studuješ, v jakém jsi ročníku, proč tě náš projekt organizování eventů zajímá. To je pro nás totiž to nejdůležitější - motivace a nadšení. Všechno ostatní se dá vždycky naučit a my tě to moc rádi naučíme. Můžeš s námi organizovat velké akce a díky tomu si obohatit své portfolio dovedností o management, stejně tak jako své CV o další zajímavý projekt a aktivitu, kterou se odlišíš.

Takže ještě jednou to nejdůležitější. Napiš e-mail na info@nugisfinem.org do 20. 3. 2019 - získáš zázemí týmu, který zorganizoval desítky akcí, na které přišli tisíce lidí. Pojď do toho s námi!