Náš druhý online kurz se věnuje tématu základních práv (či též lidských práv). Jedná se tak o důležité téma, které má ústavněprávní důležitost, ovšem kterému je z hlediska školského systému věnováno poměrně málo pozornosti. Většina lidí neví, že základní práva se mezi sebou vyvažují. Máme jen velmi málo práv, které bychom nazvali jako absolutní. Náš kurz si kladě za cíl toto změnit. Je veden doktorem Tomoszkem z Katedry ústavního práva Právnické fakulty Univerzity Palackého, tedy odborníkem na slovo vzatým.

O současném stavu našich kurzů se můžete dočíst i v článku na portálu Munimedia.cz . Kromě informací o našich kurzech se můžete dozvědět také něco o našich plánech do budoucna:

Mezi další kurzy, které spolek plánuje spustit, patří kurz obchodního práva v ekonomických souvislostech nebo kurz soudního dokazování pomocí DNA. Nebude se jednat pouze o videa s olomouckými právníky. V již spuštěném kurzu rodinného práva bude přednášet například soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková. „Odborníci jsou rozesetí všude po republice, nemáme je jen u nás v Olomouci,“ uvedl prezident spolku John Gealfow. Ten minulý měsíc podepsal smlouvu o spolupráci mezi Nugis Finem a Právnickou fakultou Masarykovy univerzity v Brně. „Když jsme se setkali s  děkankou právnické fakulty, vypadala z našeho nápadu velice nadšeně, takže si myslím, že se nám rýsuje pěkná spolupráce na nových kurzech. Už jsme si poskládali zárodek našeho nahrávacího týmu pro Masarykovu univerzitu, který bude působit v Brně a tvorba MOOCů tak bude jednodušší,“ dodal Gealfow.