Až do tohoto týdne jste se mohli setkat s jediným naším online kurzem, který jsme vytvořili v rámci projektu Athéna. Byl to kurz rodinného práva a jako vůbec první český MOOC kurz jsme jej spustili v květnu minulého roku. Nyní máme to potěšení, že můžeme oznámit spuštění webu Nostis. Jedná se o velký redesign původní Athény, jehož hlavní změnou přitom je, že se už nebude jednat o webovou stránku pro jeden kurz - jedná se o platformu pro online kurzy obecně. Zároveň se spuštěním nové platformy přinášíme náš druhý kurz - tentokrát se jedná o kurz Základní práva, který vede doktor Tomoszek z Katedry ústavního práva Právnické fakulty Univerzity Palackého. Online studium je zdarma a přihlásit se může kdokoli, úspěšní účastníci získají certifikát s logem Nugis Finem a Univerzity Palackého.

Spuštění naší platformy si všimla i média:

„Chceme rozšířit právní povědomí české populace a poskytnout alternativní pohled na právní problémy oproti pohledům prezentovaným v médiích,“ řekl Jaroslav Krempl ze spolku Nugis Finem.

Připravené jsou celkem čtyři týdny, tedy čtyři bloky výuky a na každý den studia jedno deseti až patnáctiminutové video. „Na konci bloku musí studenti projít testem, který je ve formě kvízu, nebo napsat esej. Práce si budou mezi sebou navzájem opravovat. Na závěr kurzu pak účastníky prověří závěrečný test,“ vysvětlil Jaroslav Krempl.

Celý text článku naleznete na této stránce.