Nugis Finem

Protože ve vzdělanější
společnosti je lepší život

Iurium Wiki

Iurium Wiki je otevřená encyklopedie právních pojmů,
kterou budujeme ve spolupráci s právnickými fakultami.

Vstoupit na Wiki.Iurium.cz

Iurium Wiki je odborná právní encyklopedie vytvářená ve spolupráci s českými právnickými fakultami pod dohledem předních odborníků ze světa práva. Naším cílem je vybudovat nejobsáhlejší encyklopedii o právu v České republice. To, že je kompletně otevřená a online, je pouze její výhodou.

Naším cílem je, aby byly právní pojmy dostupné každému. Ať už je to student práv připravující se na zkoušku, advokát, který si hledá podklady pro svoji žalobu, anebo právní laik, který se chce něco dozvědět o nutné obraně či o uzavírání smluv.

Martin Hapla

Martin Hapla

manažer Iurium Wiki

Pro demokratickou společnost je důležitá otevřenost, která má ale smysl jen tehdy, pokud se s ní pojí vzdělanost, rozhled a kritický úsudek. Naše encyklopedie se snaží všechny tyto hodnoty propojit – být co nejvíce otevřená čtenářům i potencionálním autorům, ale zároveň poskytovat kvalitní a ověřené informace. Wiki Iurium nemá být jenom „encyklopedií“ – její ambicí je také plnit společenské poslání: zvyšováním informovanosti a právní gramotnosti přispívat k rozvoji svobodné, tolerantní a sebevědomé společnosti, jejíž členové dobře znají svá práva a povinnosti.

Podpořte Iurium Wiki

Naši encyklopedii vytváříme ve spolupráci s českými univerzitami. Autoři jednotlivých pojmů pracují bez odměnu na finanční odměnu. I tak je pro nás ale rozvoj encyklopedie, technická údržba a její správa nákladná. Staňte se patronem našeho projektu. Právě díky podpoře od lidí, jako jste Vy, můžeme rozvíjet právní povědomí české společnosti.

 

Zůstaňme v kontaktu!

Dejte nám Vaši e-mailovou adresu a my Vám jednou za čas pošleme zprávu
ze zákulisí o tom, co se událo a co se chystá.

načítání...

Jste přihlášený/á, děkujeme za zájem!

Zadejte prosím Vaši e-mailovou adresu.

Bohužel došlo k nějaké chybě, napište nám prosím na e-mail.

Spolek Nugis Finem vznikl, aby rozbil mýty, předsudky
a polopravdy o právu. Také proto název spolku v překladu
z latiny znamená „Dost nesmyslům“.

Web vytvořil Tomáš Hrkalík